Feijenoord viert 200ste verjaardag met reuzenrad en feesttent op de Kaai
De wijk Feijenoord bestaat dit jaar precies 200 jaar. Dat wordt uitgebreid gevierd. Tot en met december staat het gebied in het teken van trots, creativiteit en wijkverhalen. Van 21 t/m 30 augustus is er een feestelijk programma met een feesttent en een reuzenrad van 40 meter hoog op De Kaai als hoogtepunt.
Op de Kaai, het voormalig Unileverterrein, is er elke dag weer een ander thema. Zoals samen opruimen, bewegen, lezen, zingen, dansen en eten. Dagelijks zijn er wandelingen en rondleidingen door het gebied en kan er een ijsje worden gehaald bij de pop-up ijssalon in het Brugwachtershuisje. Elke avond klinkt er lokale muziek en worden er maaltijden geserveerd in de feesttent.
Een ritje in het Reuzenrad is 2 euro (met de Rotterdampas 1 euro). Wijkbewoners krijgen het eerste ritje gratis met de bon uit de Wijkkrant.
Museum van de Toekomst
Ter ere van het 200-jarig bestaan opent ook het eerste Museum van de Toekomst. Een wijkmuseum waarbij op verschillende locaties verhalen van bewoners te horen zijn, zoals in portieken en buurthuizen. In het reuzenrad zijn ook verhalen te horen. Het museum is een initiatief van Stichting Wijkcollectie en blijft ook na de viering bestaan.
Het jaar 1826 is een historische mijlpaal. Nu 200 jaar terug begon de ontwikkeling van het toenmalige eiland Feijenoord als woongebied. Aan het eind van de 19e eeuw breidde de stad zich verder uit ten zuiden van de Nieuwe Maas. Veel woningen werden gebouwd voor havenarbeiders. Feijenoord groeide uit tot een bekende volkswijk. 2026 is dus een jubileumjaar.