
Café Theater Festival keert terug op Katendrecht en de Kop van Zuid
Het Café Theater Festival draait om de ontmoeting tussen nieuwe theatermakers en een breed publiek. Tijdens het festival spelen opkomende theatermakers hun voorstellingen op verschillende horecalocaties op Zuid. Op vrijdag 28 en zaterdag 29 maart beginnen acteurs, dansers, zangers en andere artiesten vanaf 14.00 uur plotseling met een voorstelling in koffietentje, een kroeg of restaurant. Publiek hoeft vooraf geen kaartje te kopen maar kan achteraf naar draagkracht betalen via het Pay What You Can-systeem.
Uit ruim 160 aanmeldingen selecteerde het artistieke team van het festival dertien veelbelovende theatermakers. Zij kregen begeleiding bij het ontwikkelen van een voorstelling van ongeveer een half uur, volledig afgestemd op de locatie. Hiermee vormt het festival een belangrijke springplank voor nieuw talent, net zoals eerder het geval was voor artiesten als Kiki Schippers, Club Gewalt en Marco Lopes.
In samenwerking met Theater Walhalla en het Luxor Theater vindt het Café Theater Festival plaats op de Wilhelminapier, Katendrecht en in de Afrikaanderwijk. Op deze locaties worden voorstellingen opgevoerd bij onder meer Cafe Dox, Kaapse Brouwers, Bed, Bites & Business, Café De Ouwehoer, Jordy’s en Kopi Soesoe.
Pop-up event Centraal Station
Op 25 en 26 maart zijn er al wat try-outs en om het festival onder de aandacht te brengen wordt een pop-up event georganiseerd op Rotterdam Centraal Station op vrijdag 28 en zaterdag 29 maart. Op beide dagen is om 10.00 uur, om 14.00 uur en om 16.00 uur telkens een korte voorstelling te zien is.



Zomaar optredens in horecagelegenheden. Foto's Petra Groenenboom
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.

Choreograaf Alida Dors biedt met (Sur)render een totaalbeleving van dans, muziek, poëzie en video art
