Antjie Krog in gesprek met Ena Jansen over Lady Anne
en andere titels uit haar omvangrijke oeuvre
Voor het eerst is Lady Anne van de Zuid-Afrikaanse schrijver en dichter Antjie Krog in het Nederlands vertaald. Emeritus hoogleraar Afrikaans Ena Jansen gaat met de auteur in gesprek over deze bundel en andere publicaties uit haar indrukwekkende oeuvre.
In Lady Anne schetst Antjie Krog een episch portret van de edelvrouw Lady Anne Barnard (1750-1825), die in Kaap de Goede Hoop woonde als echtgenote van een koloniale bestuurder. Ze was een onafhankelijke denker en een briljante schilder en schrijfster en liet dagboeken, correspondentie en aquarellen na over de kolonisten en de inheemse bevolking.
Krog verbindt dit Zuid-Afrika met dat van tweehonderd jaar later, in de greep van anti-apartheidswoede en noodtoestanden, vlak voor de bevrijding van Nelson Mandela.
De auteur zal voordragen uit eigen werk en aansluitend signeren.
Alle data
|
Oktober 2026
|
||||
| Datum | Tijd | Locatie | Ticketlink | Agendalink |
|---|---|---|---|---|
| Vr 9 okt | 19:00 - 20:30 | Boekhandel Donner | Koop tickets | |
Vrijdag 9 oktober
Meer nieuwtjes lezen?
Lees nog meer tips, achtergrondverhalen en nieuws over Rotterdam.
Toch iets anders?
Bekijk wat er nog meer te doen is in Rotterdam.